Elementy akrylowe

Elementy akrylowe w sztuce dekoracji

Elementy akrylowe Deko-Bau jako alternatywa dla rzeźb lodowych

Elementy akrylowe stają się niezwykle popularną formą przedstawiania aranżacji teatralnych i operowych scenografii, ale nie tylko. Coraz częściej rzeźby akrylowe wykorzystywane są również podczas eventów, wystaw muzealnych czy prywatnych wydarzeń, podczas których różnego rodzaju figury akrylowe, mają dopełnić styl i elegancję wystroju. Dzięki realistycznemu wyglądowi, rzeźby akrylowe z powodzeniem mogą zastępować figury wykonywane z lodu, gdy chcesz stworzyć niepowtarzalny klimat podczas różnych wydarzeń.

Rzeźby wykonane z akrylu są bardzo interesujące, ponieważ ich produkcja i projektowanie, wykonywane jest dzięki użyciu nowoczesnych maszyn np. frezarki pięcioosiowej. W przeciwieństwie do tradycyjnie wykonywanych rzeźby akryle mogą być wykonane stosunkowo szybko oraz z dbałością o drobne szczegóły. Dodatkowo figury akrylowe z powodzeniem mogą zastąpić rzeźby lodowe w każdych warunkach, ponieważ akryl nie roztopi się i nie ulegnie deformacji pod wpływem temperatury pokojowej, dlatego zastosowanie akrylu może okazać się wręcz nieograniczone.

Rzeźby akrylowe to inspirujące kształty i nieograniczone możliwości

Dzięki zastosowaniu figur akrylowych nasza firma jest w stanie tworzyć dowolne kształty, dzięki czemu nasze rzeźby idealnie połączą się z dowolną, stylową aranżacją wnętrza. Dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu w projektowaniu rzeźb różnego typu, zawsze kierujemy się naszymi umiejętnościami, dzięki którym tworzymy profesjonalne kształty i figury, dzięki wykorzystaniu nowoczesnego parku technologicznego oraz profesjonalnych maszyn. Daje nam to możliwość wykonania dowolnych elementów akrylowych.

Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ klienci domagają się tworzenia bardzo różnych elementów, rzeźb i figur akrylowych. Nasza produkcja to nie tylko współpraca z teatrami, operami czy placówkami muzealnymi, które potrzebują odpowiednie elementy dla swoich scenografii i dekoracji teatralnych. To również klienci indywidualni oraz firmy, dla których tworzymy bardzo różne projekty. Dodatkowo rzeźby akrylowe, to materiał bardzo dobry do obróbki, dzięki czemu wykonanie dowolnych elementów i rzeźb akrylowych, pozwala tworzyć projekty bardzo dokładne, w tym również postacie ludzkie czy zwierzęce.

Figury akrylowe, które inspirują

Tworzenie rzeźb i figur akrylowych, to nie tylko prywatne zamówienia oraz rzeźby tworzone dla teatrów i oper. Placówki muzealne zamawiają również tego typu projekty, jako elementy wystroju wnętrz wystaw muzealnych. Na temat tego typu wystaw będziemy pisali jeszcze nie raz na naszym blogu. Tutaj chcielibyśmy jedynie powiedzieć, że wiele elementów wystaw muzealnych, jest wykonanych właśnie z akrylu oraz wysokiej jakości styropianu.

Na temat styropianu, wykorzystywanego podczas produkcji elementów dekoracji, napiszemy jeszcze obszerny artykuł. Tutaj możemy nadmienić, że zarówno dekoracje akrylowe, jak i dekoracje styropianowe, są wykorzystywane przez teatry, opery, firmy eventowe oraz placówki muzealne, podczas planowania i tworzenia scenografii różnego typu. Dlaczego? Ponieważ styropian jest bardzo dobrym i lekkim materiałem, który może być wykorzystany w dowolny sposób.

Wracając jednak do tematu, elementy akrylowe, które wykonujemy dla naszych klientów, to bardzo wyraźne i dokładne figury i rzeźby, które mogą z powodzeniem zastępować lód, szkło oraz inne materiały, których zastosowanie mogłoby być problematyczne w niektórych warunkach lub bardzo kosztowne np. w przypadku tworzenia pełnowymiarowych figur ze szkła, które muszą być wykonane w odpowiedniej temperaturze przez mistrzów swojego rzemiosła. Rzeźby akrylowe wykonuje się z odpowiedniej bryły, z której frezarka pięcioosiowa, wykonuje w 3D figurę o dowolnym kształcie.

Szukasz odpowiedniego rozwiązania dla swojej firmy? Chcesz zamówić rzeźbę akrylową dla Twojego przedsiębiorstwa lub wykorzystać ją podczas eventu albo ważnego wydarzenia? Napisz do nas lub zadzwoń! Z pewnością zaproponujemy Ci konkurencyjną cenę i pokażemy przykładowe realizacje!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY FIRMY I OSOBY PRYWATNE!

Leave a Comment

Call Now Button